Kierunek lekarsko-dentystyczny

Program zajęć
Rozkład zajęć

DODATKOWY (4) TERMIN KOLOKWIÓW

Dodatkowe (4) terminy kolokwiów dla studentów WYDZIAŁU LEKARSKO-DENYSTYCZNEGO odbędą się w dniu 28 sierpnia 2017 r. w sali im. Paszkiewicza. Do kolokwiów mogą przystąpić tylko studenci dopuszczeni przez Dziekana i Kierownika Katedry.

Godziny rozpoczęcia kolokwiów:

- histologia ogólna - 9:00

- embriologia - 10:30

- histologia szczegółowa - 12:00

Podczas kolokwiów obowiązują te same zasady, co podczas zaliczeń we wcześniejszych terminach.

Życzymy powodzenia

Katedra i Zakład Histologii i Embriologii informuje, że zgodnie z ustaleniami Rady Pedagogicznej, studenci mogą zgłaszać zastrzeżenia do pytań egzaminacyjnych bezpośrednio po zakończeniu egzaminu, nie później niż do momentu opuszczenia sali egzaminacyjnej.

Zastrzeżenia w formie pisemnej należy złożyć na ręce członków komisji egzaminacyjnej.

------------------------------------------------------------------------

GODZINY DYŻUROWANIA ASYSTENTÓW

Kontakty studentów z asystentami są umawiane za pośrednictwem Pani Marii Michniewskiej (pokój nr 3 – parter Katedry)

Odpowiedzialni za dydaktykę (dyżury w sprawach studenckich
  • dr hab. Artur Kamiński
  • lek. Agata Hevelke – czwartek 13:00 – 13:30

Poniedziałek:

dr hab. Piotr Skopiński 11:00 – 11:30
dr hab. Dariusz Śladowski 13:45 – 14:15

Wtorek:

dr Izabela Uhrynowska-Tyszkiewicz 14:15 – 14:45

Środa:

dr hab. Artur Kamiński 11:00 – 11:30

dr Anna Iwan 11:30 – 12:00

dr Marek Kujawa 12:30 – 13:00

Czwartek:

dr Anna Hyc 9:30 – 10:00

Piątek:

dr Ewa Jankowska Steifer 11:00 – 11:30

WPISY DO INDEKSU

Sekretariat Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii przyjmuje indeksy po egzaminie kończącym przedmiot. Prosimy o dostarczanie indeksów grupami histologicznymi.

Prawidłowo wypełniony indeks powinien zawierać:

1. wpis za I semestr (imię i nazwisko kierownika Katedry, nazwa przedmiotu, godziny)
  2. wpis za II semestr (imię i nazwisko kierownika Katedry, nazwa przedmiotu, godziny)
  3. ewentualnie egzamin poprawkowy (imię i nazwisko kierownika Katedry, nazwa przedmiotu, godziny)

Ocenę i datę zaliczenia wpisuje sekretariat Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii.

Literatura obowiązkowa:

1. Sawicki W., Malejczyk J.: „Histologia”, PZWL, Warszawa 2012
  2. Kmieć Z.: „Histologia i cytofizjologia zęba i jamy ustnej” – podręcznik dla studentów stomatologii. Elsevier Urban & Partner, Wrocław 2007
  3. Moore K. L., Persaud T. V. N., Torchia M. G.: „Embriologia i wady wrodzone. Od zapłodnienia do  urodzenia.”  Elsevier Saunders, Wrocław 2013

Literatura uzupełniająca:

1. Antonio Nanci: Ten Cate’s Oral Histology, Development, Structure, and Function, Elsevier  8th Edition, 2012
  2. Daniel J. Chiego, Jr.: Essentials of Oral Histology and Embryology: A Clinical Approach, Elsevier 4th Edition, 2013
  3. Bartel H.: Embriologia. PZWL. Warszawa 2002, wyd. III.

Materiały ćwiczeniowe oraz szczegółowy programu zajęć i wykładów są dostępne na stronie internetowej Katedry