Histologia i Embriologia

Rozkład zajęć
Wynik

Ogłoszenia 2018/2019

Informujemy Studentów 1 roku I Wydziału Lekarskiego, że w dniu 9 października br. po uroczystej Immatrykulacji, studenci którzy mają we wtorki zaplanowane ćwiczenia z Histologii i Embriologii muszą wrócić z Centrum Dydaktycznego przy Rektoracie, na zajęcia do Anatomicum. Przed ćwiczeniami odbywają się seminaria w sali wykładowej im. Prof. Paszkiewicza. Z powodu inauguracji roku akademickiego, wyjątkowo, na jednym ćwiczeniu będą prezentowane ćwiczenie 1 i ćwiczenie 2.

UWAGA!

Informujemy Studentów I i II Wydziału Lekarskiego 1 roku studiów, że przed ćwiczeniami z Histologii i Embriologii odbywają się seminaria na temat ćwiczenia:

·         I Wydział Lekarski – na sali wykładowej im Prof. Paszkiewicza;

·         II Wydział Lekarski - na dużej sali mikroskopowej nr 1, na I. piętrze.

Katedra i Zakład Histologii i Embriologii informuje, że zgodnie z "Regulaminem Egzaminów Pisemnych WUM" (punkt 16), studenci mogą zgłaszać zastrzeżenia do pytań egzaminacyjnych bezpośrednio po zakończeniu egzaminu, nie później niż do momentu opuszczenia sali egzaminacyjnej.

Zastrzeżenia w formie pisemnej należy złożyć na ręce członków komisji egzaminacyjnej.

Informujemy studentów I i II Wydziału Lekarskiego 1 Roku, że:
  • sprawdzanie odpowiedzi po każdym teście może odbywać się przez 3 kolejne dni (robocze) od wywieszenia wyników (chyba, że będzie ogłoszone inaczej) w godzinach 10:00 - 13:00 w pokoju nr. 4. Informujemy również, że sprawdzać testy mogą studenci, którym brakuje do zaliczenia maksymalnie 2-ch punktów.
  • wymiana preparatów przedkolokwialnych lub przedegzaminacyjnych jest możliwa w godzinach 9:00 - 13:00 w pokoju nr 4 (w dni robocze)

PODRĘCZNIKI OBOWIĄZUJĄCE:

1. Sawicki W. „Histologia”, PZWL, ostatnie wydanie.
  2. Moore K. L., Persaud T. V. N., Torchia M. G. „Embriologia i wady wrodzone. Od zapłodnienia do urodzenia.” - Wrocław 2013, pierwsze wydanie polskie, Elsevier Saunders

LITERATURA ZALECANA:

1. Young B., Lowe J. S., Stevens A., Heath J. W. “Wheater. Histologia. Podręcznik i atlas” pod red. J. Malejczyka, Elsevier Urban & Partner, Wrocław 2010 (I wydanie polskie)
  2. Sadler T.W. ,”Medical embryology”, 2013, twelfth edition, Lippincott Williams & Wilkins.
  3. Alberts B. at all - tłumaczenie pod redakcją Kmita H., Wojtaszek P. „Podstawy biologii komórki”, Wydawnictwo naukowe PWN, Warszawa 2005.
  4. Ostrowski K.: „Histologia”, PZWL, Warszawa 1995, wydanie II.
  5. Bartel H.  „Embriologia”, PZWL, Warszawa 2004.