Regulamin 2019/2020
Organizacja zajęć
- Nauczanie Histologii i Embriologii odbywa się w formie objaśnień do ćwiczeń, ćwiczeń i wykładów.
- Obecność na ćwiczeniach i objaśnieniach jest obowiązkowa. Spóźnienia przekraczające 15 minut będą traktowane jak nieobecność.
- Zajęcia rozpoczynają się objaśnieniami, które są obowiązkową częścią zajęć.
- Studenci przystępują do zajęć przygotowani merytorycznie. Zakres materiału objętego ćwiczeniem jest podany w „Programie zajęć”.
- Przygotowanie studentów do zajęć jest oceniane sprawdzianem wejściowym.
- W trakcie ćwiczeń studenci omawiają z asystentem zagadnienia objęte tematem ćwiczenia oraz oglądają preparaty mikroskopowe, schematy i elektronogramy. Obrazy tkanek i narządów oglądanych pod mikroskopem należy narysować i opisać (legenda do rysunku) w zeszycie.
- Mikroskopy są rozmieszczone na stołach, lub wypożyczane pod zastaw legitymacji studenckiej. Po zakończeniu oglądania preparatów należy wyłączyć oświetlenie mikroskopu i przykryć mikroskop pokrowcem. Wynoszenie z sal ćwiczeniowych preparatów, elektronogramów, mikroskopów lub ich części jest zabronione.
Zaliczenie zajęć
- Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest udział w ćwiczeniach i objaśnieniach oraz zaliczenie wszystkich ćwiczeń.
- Warunkiem zaliczenia ćwiczenia jest uzyskanie pozytywnej oceny ze znajomości materiału przewidzianego na dane ćwiczenie oraz wykonanie rysunków preparatów i ich poprawne opisanie.
- Dni, w których wyznaczono terminy ćwiczeń i kolokwiów są dniami zajęć obowiązkowych.
- Dopuszcza się nieobecność na 2 ćwiczeniach w semestrze. Nieobecność na 3 zajęciach, powoduje niezaliczenie przedmiotu i niedopuszczenie do egzaminu bez względu na powód nieobecności.
- Ćwiczenia niezaliczone z powodu nieobecności lub nieprzygotowania do zajęć należy zaliczyć w formie ustalonej przez Kierownika Katedry w wyznaczonym przez niego terminie.
Egzamin końcowy
- Egzamin z przedmiotu obejmuje treści objęte programem ćwiczeń i wykładów.
- Warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest zdanie wszystkich sprawdzianów przewidzianych programem.
- Terminy egzaminów są uzgadniane z Radą Pedagogiczną i nie podlegają zmianie.
- Egzamin ma formę testu składającego się z 50 pytań. Do zaliczenia egzaminu wymagane jest uzyskanie co najmniej 60 % prawidłowych odpowiedzi w teście.
- W przypadku nieobecności na egzaminie spowodowanej przyczynami zdrowotnymi, student zobowiązany jest dostarczyć zwolnienie lekarskie w ciągu trzech dni roboczych od dnia wyznaczonego egzaminu, pod rygorem wpisania oceny niedostatecznej.
- W razie niezaliczenia egzaminu poprawkowego, na wniosek studenta dziekan może wyznaczyć egzamin komisyjny.