Histologia i Embriologia

Wynik

Ogłoszenia 2018/2019

Dotyczy Studentów z roku akademickiego 2017/2018

Podczas Egzaminu z Histologii i Embriologii (test) w dniu 18 września br. wpłynęły od studentów do Komisji Egzaminacyjnej dwie uwagi dotyczące pytań. Po wnikliwym przeanalizowaniu wniosków Komisja uznała że uwagi nie wpływają na wynik egzaminu. Autorzy wniosków mogą się zapoznać ze szczegółowymi odpowiedziami w Sekretariaci Katedry Histologii i Embriologii.

z poważaniem

Komisja Egzaminacyjna

Katedra i Zakład Histologii i Embriologii informuje, że zgodnie z "Regulaminem Egzaminów Pisemnych WUM" (punkt 16), studenci mogą zgłaszać zastrzeżenia do pytań egzaminacyjnych bezpośrednio po zakończeniu egzaminu, nie później niż do momentu opuszczenia sali egzaminacyjnej.

Zastrzeżenia w formie pisemnej należy złożyć na ręce członków komisji egzaminacyjnej.

Informujemy studentów I i II Wydziału Lekarskiego 1 Roku, że:
  • sprawdzanie odpowiedzi po każdym teście może odbywać się przez 3 kolejne dni (robocze) od wywieszenia wyników (chyba, że będzie ogłoszone inaczej) w godzinach 10:00 - 13:00 w pokoju nr. 4. Informujemy również, że sprawdzać testy mogą studenci, którym brakuje do zaliczenia maksymalnie 2-ch punktów.
  • wymiana preparatów przedkolokwialnych lub przedegzaminacyjnych jest możliwa w godzinach 9:00 - 13:00 w pokoju nr 4 (w dni robocze)

PODRĘCZNIKI OBOWIĄZUJĄCE:

1. Sawicki W. „Histologia”, PZWL, ostatnie wydanie.
  2. Moore K. L., Persaud T. V. N., Torchia M. G. „Embriologia i wady wrodzone. Od zapłodnienia do urodzenia.” - Wrocław 2013, pierwsze wydanie polskie, Elsevier Saunders

LITERATURA ZALECANA:

1. Young B., Lowe J. S., Stevens A., Heath J. W. “Wheater. Histologia. Podręcznik i atlas” pod red. J. Malejczyka, Elsevier Urban & Partner, Wrocław 2010 (I wydanie polskie)
  2. Sadler T.W. ,”Medical embryology”, 2013, twelfth edition, Lippincott Williams & Wilkins.
  3. Alberts B. at all - tłumaczenie pod redakcją Kmita H., Wojtaszek P. „Podstawy biologii komórki”, Wydawnictwo naukowe PWN, Warszawa 2005.
  4. Ostrowski K.: „Histologia”, PZWL, Warszawa 1995, wydanie II.
  5. Bartel H.  „Embriologia”, PZWL, Warszawa 2004.