EMBRIOLOGIA
Regulamin zajęć z Embriologii dla studentów Położnictwa WNoZ – 2019/2020
Organizacja zajęć
- Nauczanie Embriologii odbywa się w formie ćwiczeń i wykładów.
- Obecność na wykładach i ćwiczeniach jest obowiązkowa. Spóźnienia przekraczające 15 minut będą traktowane jak nieobecność.
- Ćwiczenia rozpoczynają się objaśnieniami, które są obowiązkową częścią ćwiczeń.
- Studenci przystępują do zajęć przygotowani merytorycznie. Zakres materiału objętego ćwiczeniem jest podany w „Programie zajęć”.
- Przygotowanie studentów do zajęć może być oceniane sprawdzianem wejściowym.
- W trakcie ćwiczeń studenci omawiają z asystentem zagadnienia objęte tematem ćwiczenia oraz oglądają preparaty mikroskopowe. Obrazy tkanek i narządów oglądanych pod mikroskopem należy narysować i opisać (legenda do rysunku) w zeszycie.
- Mikroskopy są wypożyczane pod zastaw legitymacji studenckiej. Wynoszenie z sal ćwiczeniowych preparatów, mikroskopów lub ich części jest zabronione.
Zaliczenie zajęć
- Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest udział w wykładach i ćwiczeniach oraz zaliczenie wszystkich ćwiczeń.
- Warunkiem zaliczenia ćwiczenia jest znajomość materiału przewidzianego na dane ćwiczenie oraz wykonanie rysunków preparatów i ich poprawne opisanie.
- Dni, w których wyznaczono terminy wykładów i ćwiczeń są dniami zajęć obowiązkowych.
- Dopuszcza się nieobecność na 1 wykładzie i 1 ćwiczeniu. Nieobecność na 2 ćwiczeniach powoduje niezaliczenie przedmiotu i niedopuszczenie do kolokwium bez względu na powód nieobecności.
- Ćwiczenia niezaliczone z powodu nieobecności lub nieprzygotowania do zajęć należy zaliczyć w formie ustalonej przez kierownika Katedry, w wyznaczonym przez niego terminie. Dotyczy to również zajęć odwołanych przez władze Uczelni.
Zaliczenie przedmiotu (kolokwium na prawach egzaminu)
- Warunkiem dopuszczenia do kolokwium jest udział w wykładach i ćwiczeniach oraz zaliczenie wszystkich ćwiczeń.
- Kolokwia w pierwszym i drugim terminie mają formę testów. Testy kolokwialne są złożone z 50 pytań.
- Kryteria zaliczenia kolokwium ustalane są przez kierownika Katedry po przeprowadzeniu testu, przy czym zakłada się, że nie są one niższe niż:
- 60% prawidłowych odpowiedzi.
- Zastrzeżenia dotyczące pytań zawartych w teście należy składać drogą elektroniczną (e-mail) na adres Katery w dniu przeprowadzenia testu.
- W przypadku nieobecności na kolokwium spowodowanej przyczynami zdrowotnymi, student zobowiązany jest dostarczyć zwolnienie lekarskie w ciągu trzech dni roboczych od dnia wyznaczonego kolokwium, pod rygorem wpisania oceny niedostatecznej.
- Kolokwium na prawach egzaminu można zdawać dwukrotnie. W razie niezaliczenia kolokwium poprawkowego, na wniosek studenta dziekan może wyznaczyć kolokwium w terminie komisyjnym.
Stanowisko Katedry w sprawie ściągania
Ściąganie na egzaminach i kolokwiach jest naruszeniem zasad etyki oraz Regulaminu studiów WUM. Osoby aktywnie i biernie uczestniczące w tym procederze będą karane usunięciem z zaliczenia z oceną niedostateczną. Dodatkowo Katedra wdroży postępowanie dyscyplinarne wobec osób ściągających.
Osoby aktywnie ściągające to osoby, które odpisują wyniki od innych studentów, bądź korzystające w czasie zaliczenia testowego z niedozwolonych notatek lub urządzeń elektronicznych służących do komunikowania się lub do przechowywania danych. Wnoszenie takich urządzeń na zaliczenia jest zabronione.
Poprzez bierny udział w ściąganiu rozumie się ułatwianie odpisywania własnych odpowiedzi innym uczestnikom testu. Student jest zatem zobowiązany dochować należytej staranności, aby uniemożliwić innym odpisywanie swoich odpowiedzi.
Kierownik Katedry obliguje studentów i egzaminatorów do ścisłego przestrzegania tych zasad.